Jiří Weinberger s přáteli: Studio bez mikrofonu

Setkání s původními písněmi, povídkami a také s jazzem beze slov.
A hlavně: s lidmi, kteří jsou toho všeho autory a interprety.

Každý den na zeď házím hrách
a tuším proč: Mám strach mít strach.

Knihy najdete také na webu Městské knihovny (některé i v elektronické verzi zdarma)V kamenolomu má tři kořenyJiří Weinberger, Petr Wohl, 115x165mm, 96 stran, brožované, cena 188,- Kč

Na jaře 2022 vychází třetí kniha autorské dvojice Jiří Weinberger (texty), Petr Wohl (Ilustrace). Jejími předchůdci jsou Jak stalagnát! a Anebo jen nezvyk? V knize jsou na rozdíl od předchozích ilustrace z větší části barevné - předlohami k nim byly olejomalby Petra Wohla.

Jiří Weinberger, bývalý matematik, absolvent MFF UK. Napsal, někdy sám, někdy se spoluautory, 15 knih básní, povídek, písňových textů a scénářů. Překládal poezii amerického autora Ogdena Nashe. Napsal mj. texty písní pro hru Myška z bříška v Divadle v Dlouhé.

Petr Wohl je absolventem 1. lékařské fakulty UK a pracuje jako diabetolog, endokrinolog a vedoucí Centra domácí parenterální výživy v IKEM. Spolu se svým bratrem Pavlem se již od dětství věnují výtvarnému umění a mají za sebou početnou řadu výstav.

ISBN 978-80-88104-71-1

Křest: 24. března od 19:00 v kavárně Caféidoskop.Literárně-výtvarný almanach 2021: Jiří Weinberger a Petr HeroldJiří Weinberger pro Almanach 2021 vybral verše ze svých básnických sbírek. Výtvarný doprovod Petra Herolda vznikal přímo pro tuto příležitost. Soubor ZDE.Dárkový balíček: dvě v jednom

Anebo jen nezvyk? + Jak stalagnát!Úhrná cena 200 Kč (v prodejnách stojí jedna knížka 168 Kč)

Objednávky e-mailem na adrese timing@timing.czJak Stalagnát!

2020

Jiří Weinberger, Petr Wohl

115x165mm, 96 stran, brožované, cena 168,- Kč

Nonsensové legrácky? Ne, vidíme to jinak. Josef Hiršal napsal: atribut nonsens není nic definitivního, text se nonsensem stává, nebo jím i být přestává. Souhlasíme s ním a nevážíme si definic nonsensu výčtem (prášilovské zkazky, parodie, palindromy, hříčky, dětské verše, rozpočitadla, výtvory umělého jazyka, novotvary, permutace, fonetická lyrika, gramatické hry). Definice výčtem totiž nemíří k jádru pudla, nýbrž směrem skoro opačným; jádrem nonsensového pudla je totiž jistý typ prožitku na straně konzumenta (jímž bývá také autor). "Nonsense" v této knížce je nejen rozpustilý, ale i vážný až zachmuřený - tak jako náš včerejšek, dnešek a nejspíš i zítřek.

Jiří Weinberger, bývalý matematik, absolvent MFF UK. Napsal, někdy sám, někdy se spoluautory, 15 knih básní, povídek, písňových textů a scénářů. Překládal poezii amerického autora Ogdena Nashe. Napsal mj. texty písní pro hru Myška z bříška v Divadle v Dlouhé.

Petr Wohl je absolventem 1. lékařské fakulty UK a pracuje jako diabetolog, endokrinolog a vedoucí Centra domácí parenterální výživy v IKEM. Spolu se svým bratrem Pavlem se od dětství věnuje výtvarnému umění, a mají za sebou početnou řadu výstav.Za modrou oblohu vděčíme mrakům

2018, listopad

Jiří Weinberger (text) - Pavla Hovorková (ilustrace)

Autor textu měl několikrát v životě kliku. Poprvé když se narodil až po druhé světové válce, ale i dále, namátkou: prožil rok 1968 v Praze, po roce 1969 nemohl skoro nikam cestovat, což byl pro něj neodolatelný impulz neutonout jen v matematice, ale také psát a hrát a zpívat a divit se a divit, kde se to v člověkovi bere.

Z pouhé četby pravděpodobně nepoznáte, které básně a písňové texty vznikly v roce 1968, které v roce 2018 a které mezitím. U některých z 27 žánrově i tematicky rozmanitých povídek dobu vzniku ale plus minus uhodnete. Větší část textu je zcela nová. Inovativní je jeho pedantské uspořádání, díky kterému lze každou z více než 200 položek najít tak rychle jako heslo ve slovníku jazyka českého.

Autor textu měl několikrát v životě kliku a dvě čerstvé kliky má právě teď: potkal výbornou ilustrátorku a vysněnou knihu bude mít v ruce zanedlouho.Anebo jen nezvyk?

2018Učíme děti myslet a mluvit

2016
Audio a odkazy:
Jiří Weinberger, host Radiožurnálu
Hravá výstava Jiřího Weinbergera a Pavly Hovorkové v Paláci YMCA potěší děti i dospělé
www.martinus.cz/?uItem=235451
www.albatrosmedia.cz/ucime-deti-myslet-a-mluvit.htmlKdybych byl žralok

2015Radostný úlek

2015Obydlený meteorit

2014Nerovnováha a jiné povídky

2012Kabaret Ogden N.

2011Nerovnováha a jiné povídky

2011Antianalfabeticum

2010Kdyby Ogden uměl česky

2006Na konci chřipky je krásně!

2005Jakápak smůla

2004Kroky po krách

2000Ach ty plachty, kde je mám?

1999Povídá pondělí úterku

1995

 

viz. také www.timing.cz